пятница, 2 декабря 2011 г.

ЛІТЕРАТУРНО-ПРАВОВИЙ ДАЙДЖЕСТ

 

- Природа хоче, щоб діти були дітьми, перш ніж стати дорослими.
Ж.Ж.Руссо

- Ми приховуємо свої вади та вчинки, які заслуговують на покарання. Дітям не можна критикувати, не можна помічати наших недоліків, поганих звичок і дивацтв. Ми вдаємо з себе досконалість. Безсоромно оголювати і ставити біля ганебного стовпа можна тільки дитину.
Януш Корчак

(із книги "Право дитини на повагу")

- Згадайте, що перш ніж зважитися узяти на себе завдання виховувати людину, треба у самому собі знайти приклад, який слід запропонувати. Треба віддавати ваш час, вашу прихильність, себе самого.
Ж.Ж. Руссо

- Порядний той, что своє право вимірює своїм обов'язком.
Г.Лакорден

- Право на повагу має лише той, хто поважає інших людей.
В.О.Сухомлинський

- Дитина - іноземець, вона не розуміє мови, не знає напрямку вулиць, не знає законів і звичаїв. Часом сама хоче роздивитись, аколи важко - просить вказівки й поради. Потрібен гід, який точно відповість на запитання.
Поважайте її незнання!
Януш Корчак

(із книги "Право дитини на повагу")

- Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися.
Магоїма Ганді

- Людина - це здібності плюс ставлення до людей, до справи, до життя, якщо я хочу виростити людину для людини, я і повинен ставитись до дитини, як до людини, і ніякого ігшого засобу справитися із завданням немає, всі інші засоби - обман.
Симон Соловейчик
(із книги "Педагогіка для всіх")

- Кожній людині, скільки б їй не було, хоч півроку, потрібно, щоб її вважали людиною. Вважайте людину за людину, й вона буде вдячна вам, і рано чи пізно піде назустріч. Вважайте людину за людину - більше для вихователя нічого не потрібно, тут - правда, вся правда і тільки правда.
Симон Соловейчик

(із книги "Педагогіка для всіх")

- Ясумніваюся, чи можна взагалі любити людину, на яку дивишся завжди зверху вниз.
Кондрат Лоуренс


Комментариев нет:

Отправить комментарий