пятница, 14 сентября 2012 г.

Як читаєш ти... Поділись...


Бажаю всім любити книжку, тому що книжка робить нас людьми. Вона нас, за великим рахунком, виховує.
ПАМЕЛА ТРЕВЕРС
МЕРІ ПОППІНС

Памела Ліндон Треверс ( 9 серпня 1899 - 23 квітня 1996 ), справжнє ім'я Хелен Ліндон Гофф - англійська письменниця, в основному відома як автор серії дитячих книг про Мері Поппінс .
Народилася в місті Меріборо - Австралія , Квінсленд . Батьками були банківський керуючий Треверс Роберт Гофф і Маргарет Агнес. Її батько помер, коли їй було сім років. Офіційно причиною смерті її батька було встановлено «несамовитість епілептичного нападу», але сама Треверс «завжди вірила, що справжньою причиною було тривалий тяжке пияцтво».
Писати почала з дитинства - вона писала оповідання та п'єси для шкільних спектаклів, а братів і сестер розважала чарівними розповідями.
В молодості здійснила подорож по Австралії і Нової Зеландії , потім виїхала в Англію в 1923 . Спочатку пробувала себе на сцені (Памела - це сценічний псевдонім), граючи виключно в п'єсах Шекспіра ,але потім захоплення літературою перемогло.
У 1925 в Ірландії Треверс познайомилася з поетом- містиком Джорджем Вільямом Расселлом, який справив на неї великий вплив - і як людина, і як літератор. Він тоді був редактором журналу «Айріш Стейтсмен». Йейтс був не лише видатним поетом, а й захоплювався окультизмом . Цей напрямок і стає для Памели Треверс визначальним аж до останніх днів її життя.
У 1934 публікація «Мері Поппінс» була першим літературним успіхом Треверс. Пішли продовження книги, а також романи, збірники віршів і нехудожні твору.
Фільм Діснея «Мері Поппінс» був випущений в 1964 (головну роль - Мері Поппінс - зіграла актриса Джулі Ендрюс ). Фільм був висунутий на премію «Оскар» в 13 номінаціях та удостоївся п'яти нагород. У Радянському Союзі в 1983 був випущений фільм «Мері Поппінс, до побачення!» .

У своєму житті відрізнялася тим, що намагалася не афішувати факти свого особистого життя, в тому числі і своє австралійське походження. «Якщо вас цікавлять факти моєї біографії, - одного разу сказала Треверс, - то історія мого життя міститься в "Мері Поппінс" і інших моїх книгах ».
Хоча вона жодного разу не була одружена, незадовго до свого 40-річчя Треверс усиновила ірландського хлопчика на ім'я Кеміллус. Помер в Лондоні в листопаді 2011.

Джеймс Баррі
Пітер Пен


Джеймс Метью Баррі ( 9 травня 1860 , Кіррімьюр - 19 червня 1937 , Лондон ) - шотландський драматург і романіст, автор відомої дитячої казки « Пітер Пен ».
Був дев'ятою дитиною в сім'ї ткача. Навчався в Академії Дамфріс, потім в Единбурзькому університеті . Після закінчення університету працював у редакції газети «Ноттінгем Джорнел».
Літературну діяльність розпочав у 1885 році. У 1889 році письменник опублікував серію повістей з сільського життя «Ідилія Олд Ліхта» і роман з життя журналістів «Коли людина один». Потім Баррі написав невдалу мелодраму «Краще померти», любовно- психологічні романи «Маленький служитель», «Сентиментальний Томмі» і його продовження «Томмі й Грізел», книгу про матір "Маргарет Огілві».
З 1897 року Баррі звертається до драматургії.
У 1898 році Баррі познайомився з Сільвією та Артуром Девіс. Це знайомство стало початком довгої дружби Баррі і сім'ї Девіс.
У 1894 році Баррі одружився на молодій акторці Мері Енселл, що грала в одній з його п'єс. Шлюб був розірваний в 1909 році. Дітей у подружжя Баррі не було.
Після смерті Сільвії та Артура Девіс Баррі став неофіційним опікуном їхніх дітей - п'ятьох хлопчиків.
У 1904 році на сцені була поставлена п'єса «Пітер Пен».
Баррі удостоївся багатьох почестей: в 1913 був проведений в баронета , в 1922 нагороджений орденом «За заслуги»; в 1919 - 1922 став ректором Сент-Ендрюського університету, в 1930 - 1937 - канцлером Единбурзького університету; з 1928 був президентом «Товариства літераторів».
Джеймс Метью Баррі помер 19 червня 1937 року, не залишивши прямих спадкоємців.
Комментариев нет:

Отправить комментарий