суббота, 5 ноября 2011 г.

БАТЬКАМ

Як викликати у дітей інтерес до читання
 Читайте не більше 10-15 хвилин,
 Перед читанням провітріть кімнату, приберіть зі столу предмети, які відволікають увагу.
 Якщо дитина втомилася, зробіть фізкультурну процедуру. Не бійтеся похвалити дитину.
Як обговорити з дитиною прочитане
 З'ясувати перед читанням чи під час читання важкі слова.
 Спитати, чи сподобалося дитині прочитане. Чим?
 Що нового довідався?
 Попросіть розповісти про головного героя, головні випадки.
 Які слова і вирази запам'яталися?
 Чому навчила книга?
 Запропонуйте дитині намалювати малюнок до епізоду, який найбільше сподобався, вивчити уривок, якщо це вірш.
Як зацікавити дітей читанням 

1. Показуйте хороший приклад вашій дитині, демонструючи їй , як вам подобається читати. Тримайте вдома велику кількість книг та журналів .Нехай ваша дитина побачить вас за читанням.
 2. Дайте дитині подивитись вашу книгу. Читайте її в голос або дозвольте їй прочитати її вам. Визначте певний час і місце для читання.
 3. Регулярно відвідуйте бібліотеку. Покажіть вашій дитині, як бібліотека працює і де дитина може знайти свої улюблені книжки.
 4. Приносьте своїй дитині книги, які задовольняють її індивідуальні потреби, наприклад про спортивні змагання, тварини чи балет включаючи художню і документальну літературу.
 5. Зацікавте свою дитину яким-небудь хобі чи діяльністю, яка іпотребує читання та подобається їй. Конструюйте, готуйте їжу, грайте в настільні ігри, оскільки такі заняття потребують, щоб дитина читала інструкції.
 6. Заохочуйте ваших дітей до листування зі своїми однолітками, і нині можуть бути друзі, котрі переїхали далеко, далекі родичі, просто друзі за листуванням 7. Організуйте пошук скарбів. Заховайте якусь річ, наприклад ,нову книгу, а потім лишіть письмові підказки, котрі приведуть дитину на це місце.
 8. Заохочуйте дитину складати різні історії й записуйте їх в той час, коли вона їх розповідає. Зробіть її власну збірку оповідань, записуючи і додаючи її власні малюнки. Пізніше ваша дитина зможе читати свою книгу вам, товаришу, молодшому брату, сестрі 9. Якщо ваша дитина - неохочий читач, вигадайте гру в читання буденних речей, таких-як коробки з-під чогось , наклейки, старі листівки, комікси, програми телепередач.
Рекомендації та пропозиції для читання вголос
 • Читайте з інтонацією. Змінюйте ваш голос на знаках пунктуації. Говоріть м 'яко та голосно. Вкладайте в читання частинку душі.
 • Пам 'ятайте про настрій. Замість того, щоб сказати "Негайно все припини і сядь? " спробуйте сказати "Давай влаштуємося зручніше і послухаємо нашу казочку "
 • Запасіться терпінням. Знаходьте час, щоб відповідати на запитання, які задають ваші діти під час читання. Це значить, що діти потребують вашої уваги.
 • Темп читання. Не поспішайте під час читання. Уповільнюйте темп. Якщо не вистачає часу на читання, вибирайте для цього більш короткий текст.
 • Ставте вашій дитині задачі. Вибирайте книги, які відповідають розумовим здібностям вашої дитини і викликають в неї цікавість.
 • Веселіться. Ділитися історіями цікаво, і це створює ту близькість, про яку діти будуть пам 'ятати все своє життя. Насолоджуйтесь цим.

Комментариев нет:

Отправить комментарий